Dzień Puzzli w Przedszkolu

Dnia 28.01.2022r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Puzzli. Układanie puzzli to świetna zabawa, która posiada walory edukacyjne .Uczy wytrwałości w dążeniu do celu i koncentracji na zadaniu, sprawia, że dziecko rozwija tak zwaną zdolność analizy i syntezy wzrokowej, czyli rozkładania całości na poszczególne elementy i ponownego składania ich w całość. Ponadto stymuluje rozwój mózgu, ćwiczy spostrzegawczość, koncentrację i cierpliwość. Buduje wiarę we własne możliwości, trenuje pamięć i rozwija manualnie. Układanie puzzli daje dziecku poczucie, że coś tworzy, ponieważ z rozsypanych elementów, które osobno nic nie przedstawiają, powstaje nagle spójny obraz. Dodatkową zaletą puzzli jest obniżanie stresu. Można je porównać do medytacji. Przez tak długi czas skupiamy się na obrazku, że często zapominamy o tym, co dookoła. Puzzle potrafią wciągnąć na wiele godzin, a ich układanie uspokaja. Przedszkolaki w naszej grupie również z dużym zaciekawieniem i zaangażowaniem układały puzzle i układanki. Powstałe obrazki wywołały na twarzach dzieci duży zachwyt, satysfakcję oraz towarzyszącą im radość z osiągniętego celu.