Kolorowe dni w przedszkolu – szary jak…

16.02.2022r. przedszkolaki uczestniczyły w promocji zdrowego odżywiania. Tym razem był to dzień ”Szary” który symbolizował wpływ fast-foodów i słodyczy na zdrowie. Dzieci wysłuchały wiersza S. Jachowicza pt. ”Chory Kotek” i wypowiedziały się na temat jego treści. Następnie za pomocą uśmiechniętej i smutnej buzi, wspólnie określały co jest zdrowe a co nie. Kolejnym zadaniem było stworzenie grupowego plakatu z podziałem na zdrową i nie zdrową żywność. Dzieci samodzielnie wycinały małe elementy ilustracji przedstawiającej różne pokarmy, które następnie przyklejały na plakat. W  tym dniu, poszliśmy też na ścieżkę edukacyjną do pobliskiego parku aby zażyć świeżego powietrza, oraz ruchu co sprzyja utrzymaniu zdrowego trybu życia.