Kolorowe dni w przedszkolu – SZARY

Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ubrane na szaro. Po wysłuchaniu piosenki pt. „Niezdrowe jedzenie”, wycinały obrazki różnych produktów – zdrowych i niezdrowych. Na otrzymane talerzyki wybierały pięć produktów, które lubią jeść najbardziej. Wypowiadały się na ich temat. Na dużych planszach zostały im przedstawione dwie postaci. Jedna grubsza i smutna, druga szczupła i wesoła. W taki sposób chcieliśmy im uzmysłowić, że zbyt częste jedzenie fast foodów i słodyczy może mieć zgubny wpływ na ich zdrowie w przyszłości. Przedstawione plansze dzieci wyklejały wcześniej wyciętymi obrazkami. Oglądały również makietę przedstawiającą zawartość cukru w różnych napojach. Mamy nadzieję, że z waszą pomocą drodzy rodzice, dzieci nie będą za często sięgały po niezdrowe produkty.