Poznajemy zawody

W ramach realizacji zagadnień z preorientacji zawodowej, w trzecim tygodniu lutego, przedszkolaki poznawały różne zawody. W ten temat dzieci zostały wprowadzone poprzez wiersz Tadeusza Kubiaka „Kim będę?” i filmik edukacyjny „Poznajemy miejsca pracy i różne zawody”. Przedszkolaki uczyły się także piosenki „Jaki zawód wybrać mam?” oraz brały udział w różnych zabawach służących poznawaniu wybranych zawodów. Obecna sytuacja pandemiczna nie pozwoliła nam na odwiedzanie miejsc pracy bezpośrednio, dlatego też nasze wycieczki miały formę online. Wynikiem tego są prace plastyczne, ukazujące siebie w przyszłości, a wśród nich są m.in. baletnice, piosenkarki, malarki, żołnierze, strażacy i youtuberzy!