Wynalazki ułatwiające codzienne życie

W ostatnim tygodniu lutego chciałyśmy choć w małym stopniu przybliżyć dzieciom świat różnego typu urządzeń i wynalazków, które ułatwiają nam codzienne życie.
Nauka i technika przyczyniają się do rozwoju naszej cywilizacji i kryją w sobie wiele niesłychanie ciekawych faktów i odkryć. Praca, wysiłek i pomysłowość wielu ludzi złożyły się na to, jak nasz świat wygląda dziś, z ilu udogodnień możemy korzystać, jak szybko możemy się komunikować.
Współcześnie korzystamy na co dzień z przedmiotów i urządzeń, które stały się naturalną i nieodłączną częścią naszego życia, ale przecież ktoś je kiedyś musiał po raz pierwszy odkryć lub skonstruować. Warto na to wszystko zwracać uwagę dzieciom, gdy jadą samochodem, rozmawiają przez telefon, korzystają z komputera czy włączają światło. Kiedyś to wszystko było przecież niemożliwe!