Kolorowe dni w przedszkolu – żółty jak…

16.03.22r. w naszym przedszkolu odbył się dzień żółty. Celem głównym zajęć było propagowanie wśród dzieci zdrowego odżywiania. W tym dniu dzieci ubrane były w kolorze żółtym, a na głowach miały opaski przedstawiające żółte owoce. Na początku przedszkolaki przyjrzały się egzotycznym owocom, następnie za pomocą ilustracji mogły zobaczyć jak rośnie cytryna czy banany, oraz dowiedziały się jak duże znaczenie ma słońce nie tylko dla życia roślin ale i ludzi….W kolejnym etapie zajęć przedszkolaki wspólnie z nauczycielem przygotowały lemoniadę, którą wspólnie degustowały. Zajęcia zakończone były samodzielnym wycinaniem krążków cytryn które dzieci przyklejały na makietę dzbanka- aby utrwalić  wiadomości. Podczas zabaw panowała cicha atmosfera a kolor żółty dodał dzieciom wiele uśmiechu na twarzach.