Kolorowe dni w przedszkolu – żółty jak…

W naszej grupie odbył się kolejny kolorowy dzień – tym razem był to kolor żółty. Głównym celem zajęć było propagowanie wśród najmłodszych zdrowego odżywiania, doskonalenie umiejętności rozróżniania i nazywania kolorów oraz wzmacnianie więzi emocjonalnej między dziećmi. Dzieci ubrane były w kolorze żółtym. Na początku przedszkolaki miały za zadanie odszukać „żółty kolor” wśród zabawek zgromadzonych w sali, następnie rozwiązywały żółte zagadki słowne (cytryna, banan, gruszka, słońce). Przy dźwiękach utworu A. Vivaldiego „Wiosna” wykonały taniec słoneczka i układały promyki słońca z bibuły. W następnej części zajęć, wysłuchały opowiadania A. Galicy „O żółtej kredce”, która była inspiracją do wykonania działań plastycznych. Były też zabawy z sigumą i chustą animacyjną „Skaczące balony”, „Stań na kolorze żółtym”, zabawy badawcze poprzez zmysły z żółtymi owocami (dotykanie, wąchanie, smakowanie). Następnie wykonaliśmy lemoniadę z cytryną i miodem – była pyszna!!! Chętne dzieci w trakcie działań plastycznych wyklejały żółtą plasteliną brakujące elementy owoców (cytryna, banan, gruszka). Podczas zajęć panowała radosna atmosfera, żółty kolor dodał wszystkim dzieciom wiosennej energii.