21 marca w naszej grupie

W poniedziałek 21 marca wszystkie dzieci z naszej grupy świętowały Pierwszy Dzień Wiosny oraz Dzień Kolorowej Skarpetki. Uroczystości powitania wiosny rozpoczęły się od wykonania zadań, gier i zabaw związanych z tematyką pór roku. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer. Barwny korowód przedszkolaków śpiewających wiosenne piosenki przeszedł przez park do centrum miasta by przepędzić zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały, niosąc wcześniej wykonane kolorowe kwiaty, w wiosennym pochodzie. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych przedszkolaków sprawią, że wiosna zawita do nas na dobre.
21 marca w naszej grupie obchodziliśmy również Światowy Dzień Zespołu Downa. Wszystkie dzieci brały udział w akcji poprzez założenie skarpetek w różnych, wesołych kolorach – w paski, w kropki, pstrokate, nie do pary. Ten spontaniczny, niecodzienny gest miał na celu zamanifestowanie odrębności, z której poczuciem, na co dzień zmagają się osoby z Zespołem Downa. Kolorowe skarpetki na naszych stopach były wyrazem radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa.