Wycieczka do lasu

Korzystając ze słonecznej i pięknej pogody 22 marca dzieci z naszej grupy wybrały się na wycieczkę do lasu. Głównym celem wizyty w lesie było przybliżenie przedszkolakom środowiska przyrodniczego, jakim jest las oraz zapoznanie dzieci ze zwierzyną i roślinnością tam występującą. Dzieci aktywnie poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Wykorzystując lupy i lornetki. Mierzyły również grubość konarów drzew za pomocą centymetra krawieckiego.
Przedszkolaki nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie, by nie ucierpiała leśna przyroda. Zrozumiały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. Doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza. Wycieczka do lasu wzbogaciła wiedzę przedszkolaków oraz miała walory zdrowotne. Dzieci spędziły miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej.