Wycieczka do Komendy Powiatowej Policji

8 kwietnia wybraliśmy się na pieszą wycieczkę do Komendy Powiatowej Policji. Przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w interaktywnej lekcji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieci z zaciekawieniem słuchały prelekcji oraz chętnie opowiadały na pytania. Panie Policjantki z Ruchu Drogowego zaprosiły przedszkolaków do radiowozu, gdzie mogły usiąść i włączyć sygnały świetlne i dźwiękowe. Największą frajdę dzieciom sprawiło spotkanie z Zumą – policyjnym psem służbowym. Policjant, który jest przewodnikiem psa opowiedział o czworonożnym przyjacielu, pokazał kilka komend. Dzieci miały okazję pogłaskać psa i rzucić piłkę w ramach treningu. Na zakończenie spotkania Panie policjantki rozdały przedszkolakom opaski odblaskowe, aby zawsze byli widoczni, a co za tym idzie bezpieczni.
Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie i wspaniałe zajęcia.