Wycieczka do kina

26 kwietnia nasza grupa wybrała się na wycieczkę autokarową do Kina Forum w Bolesławcu na spektakl ,,Czerwony Kapturek”. Muzyczna opowieść o dziewczynce podróżującej przez las do swojej chorej babci, gdzie spotyka głodnego i przebiegłego wilka bardzo dzieciom się podobała. W muzycznej oprawie spektakl przybiegał dynamicznie,  przewrotnie opowiadał o strachu i odważnym stawianiu mu czoła. Przedstawienie uczyło dzieci o bezinteresownej pomocy i o dobru, które ostatecznie zawsze wygra ze złem. Tekst wzbogacony został o zabawne piosenki, które były atrakcyjne dla dzieci. Przedszkolaki nagrodziły aktorów gromkimi brawami.
Efektem wycieczki było rozbudzanie wrażliwości na sztukę teatralną i bezpośredni kontakt z aktorem podczas oglądania spektaklu. Dzieci  nauczyły  się  również kulturalnego  odbioru  sztuki  oraz  bezpiecznego  zachowania  podczas  jazdy  autokarem.