Kolorowy dzień w przedszkolu. Kolory lata – tęcza

Kolory są nieodłącznym elementem naszego otoczenia. Znajomość kolorów i umiejętność ich rozpoznawania nie jest wrodzona. Dziecko musi się tego nauczyć. Nauki kolorów i ich utrwalania uczymy poprzez zabawę. Tak właśnie czyniliśmy to w naszej grupie. Przez cały rok szkolny organizowane były „Kolorowe Dni w przedszkolu. Podczas „Kolorowych Dni” dzieci przychodziły ubrane w danym kolorze i od samego rana kolor był bohaterem dnia. Dzieci obserwowały przez cały dzień pobytu w placówce jeden kolor, słuchając wierszy, piosenek wykonując prace plastyczne i doświadczając ich wszystkimi zmysłami, utrwalały daną barwę. Ostatnim Kolorowym Dniem w gr. I był Dzień Tęczy . Podczas tęczowego dnia dowiedzieliśmy się, że tęcza składa nie z jednego, ale z wielu kolorów, jak kolory są w niej ułożone i jak powstaje . Dzieci obejrzały film edukacyjny o kolorach tęczy, ułożyły z kolorowych kartek barwy tęczy we właściwej kolejności. Dziewczynki ubrane w kolorowe spódniczki i z kolorowymi wstążkami wspólnie z chłopcami odtańczyli tęczowy taniec do utworu „Tęcza cza, cza”, wyszukiwały w sali przedmiotów poszczególnych kolorach tęczy. Ostatnim elementem zajęć było malowanie farbami tęczy. Wszyscy bawiliśmy się wspaniale.