Bezpieczne wakacje – spotkanie z policjantkami.

21 czerwca przedszkolaki uczestniczyły w prelekcji z funkcjonariuszami Lwóweckiej Policji na temat „Bezpieczne wakacje”. Specjalnym gościem był komisarz Lew. Celem spotkania było zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci. Zostały omówione podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas pobytu nad wodą, w czasie zabaw w domu oraz na podwórku. Przypomniano przedszkolakom elementarne zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ponadto policjantki wskazały jak należy zachowywać się w kontakcie z agresywnym zwierzęciem oraz jak się bronić przed atakiem psa. Po pogadance dzieci miały okazję oglądać policyjny samochód. Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły kwiaty z  podziękowaniem za poświęcony czas i dobre wakacyjne rady.