Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to święto, które przypada 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney’a (1901-1966). Jest to wspaniała inicjatywa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych .Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Pamiętajmy, że czytając dzieciom bajki rozwijamy ich wyobraźnię, fantazję, pamięć i wzbogacamy słownictwo. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy. Ze względu na przypadający ten dzień w sobotę w naszym przedszkolu obchodzony był 4 listopada 2022 r. Tego dnia nasza grupa zorganizowała zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Zabawy przy piosenkach „Koronkowa lambada”, „Abrakadabra pięknych bajek świat”, „ Bajeczki książeczki” oraz zabawa „Wróżka zamienia dzieci w….” dały przedszkolakom wiele zadowolenia i radości . Przedszkolaki były aktywne, otwarte i wesołe. Był to dzień pełen wrażeń.