Światowy Dzień Zwierząt

Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest 4 października. Obchody świata w naszej grupie  miały na celu przypomnienie wszystkim dzieciom o prawach zwierząt, a przede wszystkim prawie do godnego życia, bezpieczeństwa i wolności. Przedszkolaki wypowiedziały się na temat swoich ulubieńców, poznały różne ciekawostki na temat zwierząt oraz wiadomości dotyczące opieki nad nimi.  W tym dniu  rozbrzmiewały piosenki o zwierzętach, czytaliśmy bajki i oglądaliśmy ciekawe filmy przyrodnicze o różnych gatunkach zwierząt. Dzieci słuchały i odgadywały odgłosy zwierząt, a także rozwiązywały zagadki  o zwierzętach, uczestniczyły w zabawach ruchowych w których tematem przewodnim były zwierzęta. Przedszkolaki wiedzą, że zwierzęta czują jak ludzie i nie są zabawką, którą można wyrzucić.