Dzień Drzewa

Co roku 10 października obchodzimy w Polsce Dzień Drzewa, który jest elementem edukacji ekologicznej. Tego dnia w naszej grupie odbyły się zajęcia związane z tematyką drzew, dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Poznały także etapy jego wzrastania. Obserwowały drzewa rosnące za oknem, odgadywały, które przedmioty i instrumenty muzyczne w naszej sali wykonane są z drewna. Bawiły się w zabawę ruchowo-plastyczną zbieramy liści i naklejamy na gałęzie drzewa. Następnie akompaniowały na drewnianych instrumentach piosenkę „Leśne duszki”. Po skończonej zabawie wykonały pracę plastyczną „jesienne drzewko”. Przedszkolaki wykazały duże zadowolenie i zainteresowanie zajęciami o tematyce związanej z tematyką drzewa czego wyrazem był duże skupienie i uśmiech na twarzy każdego z dzieci.