Dzień Drzewa

Dnia 10 października obchodziliśmy w naszej grupie „Dzień Drzewa”. Tego dnia odbyły się zajęcia związane z tematyką drzew. Dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, nie zabrakło również rozwiązywania zagadek, rozpoznawania i nazywania drzew. Przedszkolaki dowiedziały się, co nam dają drzewa i dlaczego warto o nie dbać. Zwieńczeniem wszystkich działań była praca plastyczna,  której bohaterem było oczywiście drzewo (puzzle z drzewami oraz praca grupowa). W trakcie spaceru do parku dzieci rozpoznawały i nazywały napotkane drzewa, zbierały liście, kasztany i żołędzie oraz przytulały się do drzew, dotykały kory poznając je wielozmysłowo. Przytulanie się do drzew, zwane też drzewoterapią to popularna praktyka wśród wszystkich miłośników przyrody i naturalnych metod leczenia. Przytulanie się do drzew pozwala poczuć niezwykłą jedność z otaczającym światem, zaczerpnąć siły i energii.