Dzień Postaci z Bajek

Tego dnia jest obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, dlatego w tym dniu przedszkolaki wcieliły się w swoich ulubionych bohaterów. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy. Bajki bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki. Przedszkolaki przebierane się w bajkowe stroje, uczestniczyły w konkursach i quizach. Wysłuchały fragmentów znanych bajek, a następnie rozpoznawały ich tytuły i przyporządkowywały do nich ich atrybuty. Ten wyjątkowy dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy i rozwijania zainteresowań czytelniczych. Bajkowe przedpołudnie dało przedszkolakom wiele optymizmu i radości, a uśmiech na ich twarzach był tego najlepszym dowodem.