Narodowe Święto Niepodległości

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej  niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli narodowych. Dlatego też 10 listopada w naszej grupie odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Dzieci uczestniczyły w koncercie edukacyjnym „Co to jest Niepodległość?” Podczas poranka patriotycznego „Jesteśmy Polką i Polakiem” dzieci recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki. Wszystkie dzieci w tym ważnym dniu wyglądały odświętnie a na ich piersi widniały kokardy narodowe. Było uroczyście i kolorowo, nie zabrakło zabaw przy piosenkach „Jesteśmy Polką i Polakiem”, „Ojczyzna”, oraz wspólnej recytacji wierszy „Biały Orzeł ” i „Kto Ty jesteś? – Polak Mały.” O godz. 11.11 wszystkie dzieci odśpiewały 4 zwrotki hymnu narodowego –
„Mazurek Dąbrowskiego”, biorąc tym samym udział w ogólnopolskiej akcji organizowanej przez MEN „Szkoła, Przedszkole do hymnu”.