Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. Z tej okazji w poniedziałek 21.11.2022r. świętowaliśmy w naszej grupie Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka pod patronatem UNICEF. Tego dnia wszystkie dzieci, nauczyciele i pracownicy przyszli ubrani na niebiesko lub mieli na sobie jakiś niebieski dodatek. Niebieski to kolor UNICEF symbolizujący jedność z dziećmi na całym świecie. W grupie V odbyły się tematyczne zajęcia, dzieci wypowiadały się na temat swoich praw i obowiązków, oglądały film edukacyjny pt. „Karolek i prawa dziecka”, tańczyły przy piosence o prawach dziecka, układały puzzle. Był to bardzo ciekawy dzień pełen uśmiechu i radości.