Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

21 listopada nasze przedszkole świętowało ważny dla każdego dziecka dzień. Każda grupa wzięła udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF. Kolejna już rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa. Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w naszym przedszkolu zrobiło się niebiesko, gdyż to właśnie ten kolor łączony jest z uchwaleniem Konwencji o Prawach Dziecka. W czasie zajęć dydaktycznych przedszkolaki szczegółowo omówiły prawa oraz obowiązki dzieci, uczestniczyły w różnego rodzaju zabawach poświęconych temu dniu, a także przygotowywały tematyczne prace plastyczne.