Spotkanie z górnikami

Tego dnia z okazji zbliżającej się Barbórki gościliśmy panów górników z Kopalni Anhydrytu „Nowy Ląd” którzy zawitali do nas, aby poszerzyć wiadomości dzieci na temat wykonywanej przez nich ciężkiej i niebezpiecznej pracy. Nasi goście odpowiadali o swojej kopalni, jakiego używają sprzętu i jak wygląda strój górnika, dowiedzieliśmy się dlaczego to święto nazywamy Barbórką, ile guzików ma górniczy mundur i dlaczego, czapka górnika „czako” ma różne kolory pióropuszy. Na zakończenie dzieci ofiarowały własnoręcznie wykonane kwiaty składając gościom najlepsze życzenia z okazji ich nadchodzącego święta. Panowie górnicy poczęstowali wszystkie dzieci „górniczymi cukierkami”. Dziękujemy bardzo za poświęcony czas i zaangażowanie  oraz  przekazujemy staropolskie pozdrowienie górników: Szczęść Boże!