Wizyta górników w przedszkolu

02.12. br. miało miejsce niecodzienne spotkanie. Tego dnia z okazji zbliżającej się Barbórki gościliśmy panów górników z Kopalni Anhydrytu „Nowy Ląd” którzy zawitali do nas, aby poszerzyć wiadomości dzieci na temat wykonywanej przez nich ciężkiej i niebezpiecznej pracy. Nasi goście wprowadzili w wielkie zdumienie przedszkolaków, widzących po raz pierwszy na własne oczy prawdziwych górników. Panowie odpowiadali o swojej kopalni, jakiego używają sprzętu i jak wygląda strój górnika., dowiedzieliśmy się dlaczego to święto nazywamy Barbórką, ile guzików ma górniczy mundur i dlaczego, czapka górnika „ Czako” ma różne kolory pióropuszy.  Na zakończenie dzieci zaśpiewały gościom piosenkę „Idzie górnik drogą” i ofiarowały własnoręcznie wykonane kwiaty, zrobiły pamiątkowe zdjęcie. Panowie górnicy poczęstowali wszystkie dzieci „górniczymi cukierkami. Dziękujemy bardzo za poświęcony czas i zaangażowanie  oraz  przekazujemy staropolskie pozdrowienie górników: Szczęść Boże!