Spotkanie z Mikołajem

Mikołaju, Mikołaju
Wszyscy już czekają.
Mikołaju, Mikołaju
Dzieci Cię wołają.

Mikołaju, Mikołaju
Chodź już do nas,
Bardzo Cię prosimy.
Mikołaju, Mikołaju
Już Cię w drzwiach widzimy!

6 grudnia dzieci z grupy III od samego rana wypatrywały długo oczekiwanego gościa w czerwonym stroju, z długą brodą i workiem prezentów. Dźwięk dzwonka zasygnalizował przybycie Mikołaja i Mikołajki. Dzieci były nieco onieśmielone, ale szczęśliwe i radosne z takiego spotkania. Z tej okazji odbyły się wspólne rozmowy, dzieci zaprezentowały wiersz o mikołaju i zaśpiewały piosenkę, która bardzo spodobała się Mikołajowi. Nasz gość z pomocą Mikołajki wręczył wszystkim dzieciom paczki oraz prezent dla całej grupy w postaci klocków Lego. Następnie było grupowe rozpakowanie prezentów – klocki lego okazały się bardzo trafionym prezentem. Ten dzień pełen miłych wrażeń na długo pozostanie w pamięci dzieci.