Hej kolęda, kolęda

Przedszkolaki przed świętami Bożego Narodzenia poznawały tradycje z nimi związane, wykonywały kartki świąteczne, stroiki, bombki, ubierały choinkę, słuchały opowiadań o narodzinach Jezusa, nauczyły się wiersza, piosenki i kolędy o tematyce świątecznej. Podziwiały również szopkę oraz dekoracje świąteczne w rynku naszego miasta. We wtorek, 20 grudnia, w naszym przedszkolu panowała niezwykle świąteczna atmosfera. Dzieci odświętnie ubrane, słuchając kolęd, składały sobie i paniom życzenia. Następnie odbył się uroczysty obiad. Stół został odświętnie nakryty, przystrojony w stroiki wykonane wspólnie na tę okazję, na nim, niektóre tradycyjne, wigilijne potrawy: barszcz, pierogi oraz słodkie pierniki. Takie chwile utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych oraz wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

Wesołych i Spokojnych
Świąt Bożego Narodzenia
góry prezentów oraz szalonego Sylwestra,
a w Nowym Roku spełnienia marzeń życzą .panie z GR IV..