Projekt „Bezpieczeństwo”

Nasze przedszkolaki realizowały projekt edukacyjny ,,Bezpieczeństwo” i w ramach tego zagadnienia poszerzały swoją wiedzę na ten temat. Stworzyliśmy wspólnie siatkę wiedzy i zastanawialiśmy się, czego chcemy jeszcze się dowiedzieć. Dzieci poznały numer alarmowy 112 poprzez słowa piosenki, którą chętnie śpiewały. Przedszkolaki podejmowały różnorodną działalność w celu realizacji tematu: oglądały prezentacje o pracy strażaka, policjanta czy lekarza, pracowały z ilustracjami, wykonywały różnego rodzaju karty pracy (łączenie w pary, liczenie, ćwiczenia grafomotoryczne) oraz prace plastyczne (łączenie w całość obrazka pociętego na części). Udało nam się także odwiedzić siedzibę pobliskiej Straży Pożarnej, gdzie z pomocą strażaka przedszkolaki mogły poznać wozy strażackie w bezpośrednim kontakcie.