Babciu moja ukochana, wciąż pracujesz już od rana.
Usiądź ze mną, przytul mnie, bo ja bardzo kocham Cię!
Mam dla Ciebie dziś życzenia, zdrowia, szczęścia, powodzenia
I uśmiechu moc na co dzień, tym uśmiechem wszystkich obdziel.

Dziadku drogi dziś Twe święto, więc uśmiechem witam Cię.
Chcę Ci bardzo podziękować i powiedzieć kocham Cię.
Za Twą troskę i zabawę, za Twój uśmiech, pyszną kawę.
Żyj nam dziadku długi czas i odwiedzaj często nas!

Dzieci z grupy III już od początku tygodnia przygotowywały się na nadejście tego wyjątkowego  dnia – Dnia Babci i Dziadka.  Dzieci poznały wiersze, piosenki, aranżacje taneczne dla babci i dziadka, rozwiązywały zagadki, brały udział w zabawach interaktywnych. W toku działalności plastyczno-technicznej przedszkolaki wykonały upominki dla babć i dziadków (kwiatowy bukiet dla babci i laurka dla dziadka) oraz prace plastyczne –  bukiet z kwiatów, puzzle z babcią i dziadkiem, ćwiczenia graficzne – serduszko dla kochanej babci i dziadka. Poprzez udział w różnorodnych aktywnościach dzieci kształtowały poczucie przynależności do rodziny, odkrywały rolę babci i dziadka w ich życiu oraz rolę bycia wnukiem i wnuczką. Naszym Kochanym Babciom i Dziadkom dedykujemy nagrany filmik z przygotowanego programu słowno-muzycznego.