Międzynarodowy Dzień Puzzli i Łamigłówek

Puzzle to rozrywka dla dzieci, jak i dla dorosłych. Ich układanie posiada same zalety: puzzle pozwalają ćwiczyć zdolności manualne, rozwijają kreatywność, uczą wytrwałości w dążeniu do celu, współpracy, koncentracji na zadaniu, wyrabiają umiejętność logicznego myślenia, doskonalą również spostrzegawczość i cierpliwość. Dlatego zważając na te korzyści, 29 stycznia przedszkolaki świętowały Dzień Puzzli i Łamigłówek. Był to wyjątkowy czas, ponieważ wszyscy razem układaliśmy puzzle, rozmaite układanki, jakie tylko mamy dostępne w sali oraz rozwiązywaliśmy różne zagadki. To była z pewnością nauka poprzez zabawę, dlatego zachęcamy rodziców do wspólnego spędzania czasu ze swoimi pociechami właśnie w ten sposób.