Wycieczka do Biblioteki

9 lutego nasza grupa wybrała się na wycieczkę do Biblioteki Dziecięcej na zajęcia. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, miały okazję obejrzeć nie tylko pokaźny księgozbiór przeznaczony specjalnie dla nich, ale również zapoznały się ze sposobem wypożyczania książek, dowiedziały się od pani bibliotekarki, jaka jest różnica między biblioteką a księgarnią, jak należy się w niej zachowywać i jak chronić książki przed zniszczeniem. W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni. Przedszkolaki znakomicie sobie poradziły. Pani bibliotekarka również  przeczytała nam jedna z książeczek oraz pokazała jak wiele jest  gatunków   książek dla dzieci. Przedszkolakom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały. Spotkanie  zakończyły zabawy przygotowane dla dzieci. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z działalnością bibliotek, rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie poczucia szacunku dla książek. Pani bibliotekarka na koniec spotkania obdarowała nas zakładkami do książek i słodkościami.
Dziękujemy pani Ani za miłe i pełne ciekawych informacji spotkanie.
Zachęcamy dzieci z rodzicami do częstego odwiedzania biblioteki i wspólnego czytania bajek w domowym zaciszu.