Dzień Matematyki

Matematyka otacza nas wszędzie i mamy z nią do czynienia w niemal każdym aspekcie naszego życia. Jako królowa nauk ma swoje święto, które przypada na dzień 12 marca.
Z tej okazji przedszkolaki brały udział w różnego typu quizach, zabawach, konkursach i zagadkach matematycznych, co miało na celu pokazać inną stronę tej nauki. Dzieci rozpoznawały kolory, tworzyły z nich zbiory oraz rytmy, odwzorowywały ćwicząc w ten sposób spostrzegawczość, rozpoznawały figury geometryczne, przeliczały elementy.
Wszystkie zadania jakie wykonywały przedszkolaki pokazały, że matematyka może być ciekawa, przyjemna, a przede wszystkim daje dużo radości. Dzień upłynął w wesołej atmosferze, a dzieci poradziły sobie wspaniale!