Dzień Wody – niebieski dzień w przedszkolu

22 marca w naszym przedszkolu odbył się Dzień Wody. W tym dniu dzieci z naszej grupy przyszły ubrane na niebiesko i wspólnie odkrywaliśmy tajemnice wody i jej znaczenie dla życia ludzi, zwierząt i roślin. Postanowiliśmy połączyć zajęcia edukacyjne ze świetną zabawą. Dzieci poznały wędrówkę kropel wody i dowiedziały się skąd się bierze deszcz. Obejrzały film edukacyjny o oczyszczalni wody. W czasie zabaw badawczych bliżej przyjrzeliśmy się wodzie. Badaliśmy co pływa, a co tonie, mierzyliśmy pojemność naczyń o różnej wielkości. Rozwiązywaliśmy zagadki, rozpoznawaliśmy odgłosy deszczu, strumyka, burzy, morza…, zamienialiśmy się w krople wody . Wycinaliśmy sylwety kropel wody czystej i brudnej .Po tych ciekawych zajęciach dzieci wiedzą, jak ważną rolę odgrywa woda w życiu człowieka i rozumieją, dlaczego i w jaki sposób należy oszczędzać wodę.