Projekt edukacyjny – JABŁKO  07.10 – 18.10.2019r.

W październiku dzieci uczestniczyły i wspólnie tworzyły projekt edukacyjny „Jabłko”.
Na początku stworzyliśmy siatkę tematyczną: co wiemy o jabłku i siatkę pytań: czego chcemy się dowiedzieć o jabłku. Pierwszym krokiem realizacji naszego projektu był spacer i obserwacja różnych gatunków jabłek w przydrożnych ogródkach. Przedszkolaki wybrały się do pobliskiego sklepu spożywczego w celu zakupu jabłek, a następnie z wielką ochotą próbowały różnych ich odmian. Mali odkrywcy badali przekrojone jabłko na pół, używając lup, by dokładniej je obejrzeć. Dzieci poznały także etapy powstawania jabłka poprzez historyjkę obrazkową „Od kwiatka do jabłka”. Przedszkolaki wykonały wiele prac plastycznych, nauczyły się rymowanki „Entliczek , pentliczek” oraz piosenki „Jabłuszko rumiane”.