Projekt edukacyjny LIŚĆ – 14-25.10.2019

W październiku realizowaliśmy projekt edukacyjny pod hasłem LIŚĆ. Zajęcia projektowe rozpoczęliśmy od stworzenia siatki tematycznej, ustaliliśmy początkowy zasób wiedzy, następnie zapisaliśmy listę pytań, która stanowiła podstawę aktywności badawczej. W czasie trwania projektu dzieci dowiedziały się jak nazywają się drzewa, na których rosną liście, dlaczego jesienią liście spadają z drzew, dlaczego zmieniają kolory. Na te i inne pytania znaleźliśmy odpowiedzi poprzez wykonanie eksperymentów i obserwacji przyrodniczych. Ponadto wykonaliśmy szereg prac plastycznych, nauczyliśmy się wierszy i piosenek. Na koniec zaprosiliśmy rodziców, aby zaprezentować zdobytą przez nas wiedzę. Wspólnie wykonaliśmy także liściatki, czyli śmieszne stworki z użyciem suszonych liści.