Poranek historyczny – 08.11. 2019

Z  okazji 101 rocznicy  odzyskania przez  Polskę Niepodległości dzieci z naszej grupy uczestniczyły w    poranku  historycznym zorganizowanym w naszym przedszkolu. Celem spotkania było kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich, uczenie dzieci szacunku do historii naszego kraju, symboli narodowych a także poznawanie historycznych wydarzeń naszej ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość.  Dzieci tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście, a na ich piersi widniały kotyliony w barwach narodowych oraz dla dziewczynek wianuszki.
Przygotowana dekoracja, stroje dzieci, patriotyczne utwory muzyczne wszystko to wprowadziło nas w historyczny, podniosły nastrój.  Podczas występu dzieci recytowały wiersz „Moja Ojczyzna”, zaśpiewały wspólnie z innymi przedszkolakami piosenki „Moja ojczyzna Polska”, „Jesteśmy polką i Polakiem „W domu ojczystym” i  „Tu wszędzie jest moja ojczyzna”. Tańczyły tańce narodowe takie jak : krakowiak i kujawiak oraz zagrały na kolorowych dzwonkach ludowy utwór „Zielony mosteczek” .Przedszkolaki pochwaliły się znajomością  wszystkich czterech zwrotek hymnu  narodowego podczas jego odśpiewania o godz. 11.11 w ramach akcji  Szkoła, Przedszkole Do Hymnu. Na zakończenie spotkania Pani Dyrektor podziękowała wszystkim wychowankom za wspaniałe przygotowanie się do uroczystości i wręczyła słodki poczęstunek w postaci ptasiego mleczka.