Poranek Patriotyczny – 8.11.2019

Z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w naszym przedszkolu odbył się poranek historyczny. Celem naszego spotkania było kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich, uczenie dzieci szacunku do historii naszego kraju, symboli narodowych a także poznawanie historycznych wydarzeń naszej ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. Wszystkie dzieci tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście, a na ich piersi widniały kotyliony w barwach narodowych wykonane we wszystkich grupach wiekowych.
Przygotowana dekoracja, stroje dzieci, patriotyczne utwory muzyczne wszystko to wprowadziło nas w historyczny, podniosły nastrój.
 Podczas występu dzieci recytowały wiersze o ojczyźnie, śpiewały piosenki oraz tańczyły tańce narodowe takie jak : krakowiak i kujawiak Przedszkolaki pochwaliły się znajomością wszystkich czterech zwrotek hymnu narodowego podczas jego odśpiewania o godz. 11.11 w ramach akcji Szkoła, Przedszkole Do Hymnu . Na zakończenie spotkania Pani Dyrektor podziękowała wszystkim wychowankom za wspaniałe przygotowanie się do uroczystości i wręczyła każdej grupie słodki poczęstunek w postaci ptasiego mleczka.