Projekt edukacyjny „KSIĄŻKA” – 18-29.11.2019

O ogromnym wpływie czytania na rozwój dziecka nie trzeba z pewnością nikogo przekonywać, dlatego w listopadzie nasze przedszkolaki uczestniczyły i wspólnie tworzyły projekt edukacyjny „Książka”. Na początku stworzyliśmy siatkę tematyczną naszej wiedzy o książkach oraz zapisaliśmy pytania, czego jeszcze chcemy się o nich dowiedzieć. Dzieci podejmowały wiele zadań, zgłębiając omawiany temat: poznały budowę książki i ich różne rodzaje (bajki, opowiadania, albumy, atlasy, poradniki), zasady korzystania z nich, brały udział w zabawach ruchowych w wykorzystaniem książek, nauczyły się piosenki „Książeczki”, rozwiązywały zagadki obrazkowe, doskonaliły umiejętność uważnego słuchania bajki czytanej przez rodziców przedszkolaków, wymieniały tytuły swoich ulubionych bajek i bohaterów, były z wizytą w księgarni oraz bibliotece, obchodziły Dzień Postaci z Bajki, a także wypożyczały książki z zorganizowanej w naszej sali kącika bibliotecznego!