Spotkanie ze Świętym Mikołajem – 6.12.2019

„6 grudnia – jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
i każde dziecko prezent dostanie.
A kiedy rozda już prezenty,
wraca do siebie uśmiechnięty”

Dnia 06 grudnia w naszej sali pojawił się długo oczekiwany gość -Święty Mikołaj . Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek. Na jego wizytę dzieci cierpliwie czekały cały rok. Zaraz po śniadaniu przedszkolaki poznały legendę o św. Mikołaju, a następnie czekały na spotkanie z miłym gościem. Powitały Św. Mikołaja wierszem „ Witaj Święty Mikołaju” i piosenką „ Mikołaj jedzie samochodem”. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci paczkami ze słodkimi prezentami oraz ogromną paczką klocków LEGO do zabawy w grupie. Każde dziecko mogło zrobić z Mikołajem pamiątkowe zdjęcie. Spotkanie minęło w bardzo miłej atmosferze i przyniosło dzieciom wiele radości. Cieszyły się, że Św. Mikołaj o nich pamiętał i już czekają na jego wizytę w przyszłym roku.