Występ zespołu ludowego „Rozmarynek” z Rząsin – 18.12.2019 r.

Z okazji zbliżających się  Świąt Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu gościliśmy ludowy zespół rodzinny z Rząsin „ Rozmarynek” . W Ich wykonaniu usłyszeliśmy dawne,  zapomniane już kolędy  ludowe, śpiewane i przekazywane  z pokolenia na pokolenie,  pochodzące z dawnych kresów wschodnich naszego kraju . „Stała nam się nowina miła”, „Lulaj, lulaj dzieciąteczko” to niektóre z nich. Oprócz nieznanych nam dawnych kolęd usłyszeliśmy te śpiewane współcześnie  – „Kłaniamy się Panu naszemu”, „Gdy się Chrystus rodzi”,  „ Przybieżeli do Betlejem pasterze”,  ,,Triumfy Króla Niebieskiego”. Następnie zespół wykonał  piosenki  powszechnie śpiewane  na różnego rodzaju imprezach i przeglądach. Duże zainteresowanie dzieci wzbudziły ludowe stroje występujących, a ich głosy zachęcały do słuchania i nie tylko, ponieważ niektóre przyśpiewki i piosenki znane były obecnej na występie kadrze przedszkola, a nawet dzieciom np.  „ Hej z góry z góry”, „ Cyt, Cyt” z repertuaru zespołu Mazowsze oraz  piosenka „Rozmarynek” .Nie zabrakło również wspólnych zdjęć, które będą pamiątką tego interesującego wydarzenia.