Hej kolęda, kolęda… – 19.12. 2019

Dzieci z naszej grupy wzięły udział w prezentacji kolęd i pastorałek. Ta tradycja naszego przedszkola, którą kultywujemy od kilku lat. Dzieci miały możliwość wysłuchania opowieści o tradycjach i zwyczajach ludowych związanych ze Świętami Bożego Narodzenia oraz obejrzenia występu dzieci z przedszkolnego zespołu muzycznego przygotowanego przez Panią H. Kupińską Świąteczną opowieść przeplatały występy dzieci z poszczególnych grup. Nasza grupa zaprezentowała wiersz „Świąteczny czas”, oraz taniec do piosenki „Choinka”. Wspólnie z wszystkimi przedszkolakami śpiewaliśmy kolędy i pastorałki. Następnie w drugiej części dnia przygotowaliśmy się do uroczystego obiadu poprzez odświętne nakrycie stołów białymi obrusami, przygotowanie świątecznych dekoracji. Uroczysty obiad poprzedziło dzielenie się opłatkiem i składanie sobie życzeń świątecznych. W tym dniu barszcz czerwony, pierogi i świąteczne pierniki smakowały wyjątkowo.