Pomagamy zwierzętom – grudzień/styczeń

Zima to najcięższy okres dla bezdomnych zwierząt. Nie wszyscy ludzie prawidłowo troszczą się o swoich czworonożnych przyjaciół. Często zapominają o ich istnieniu, o właściwym traktowaniu. Wałęsające się zwierzęta, najczęściej bezdomne psy i koty, przekazywane są do schronisk dla zwierząt, gdzie znajdują schronienie, pokarm i opiekę weterynaryjną. Zwierzęta te często mają za sobą bardzo przykre doświadczenia. Po raz kolejny w naszym przedszkolu została przeprowadzona akcja pt. „Pomagamy Zwierzętom Przetrwać Zimę”, zorganizowana na rzecz podopiecznych Miłośników Zwierząt. Celem akcji było uwrażliwienie dzieci na problemy i potrzeby zwierząt. Przez cały czas trwania akcji zbieraliśmy m. in.: karmę suchą i w puszkach. Dzieci wykazały ogromną wrażliwość i z dużym zaangażowaniem opowiadały o tym, w jaki sposób pomagają zwierzętom. Zebrane dary dla zwierząt przekazaliśmy do schroniska. Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za zaangażowanie. Wierzymy, że dzięki tego typu akcjom, nasi wychowankowie nie pozostaną obojętni na krzywdę, jaka spotyka porzucone zwierzęta.