Projekt Książka – 10-17.01.2020

Książka dostarcza wiedzy o świecie, systematyzuje i uczy myślenia. Każdy rodzic powinien podawać swojemu dziecku tworzywo, którym jest odpowiednio do wieku dobrana bajka, zachęcać do jej oglądania, słuchania i opowiadania.
Podczas realizacji tego projektu dzieci poznały różne nowe pojęcia tj.; drukarnia, pisarz, ilustrator, biblioteka, oprawa itp.
Często zwracały uwagę na obchodzenie się z książką – czego nie powinny z nią robić. Miały również okazję słuchać bajek czytanych przez panie oraz chętne mamy. Uczestniczyły w wycieczce do księgarni oraz biblioteki dziecięcej. Zakupione bajki były chętnie słuchane i oglądane. Niektóre z naszych przedszkolaków uczęszczają już do biblioteki dziecięcej wraz z rodzicami. Zachęcamy rodziców, dziadków oraz starsze rodzeństwo do czytania dzieciom.