Rycerz w przedszkolu – 10.02.2020

10 lutego gośćmi naszego przedszkola byli Pan Szymon Kulig i Pani Monika Wysocka, którzy biorą udział w rekonstrukcjach walk historycznych Bractwa Silesia. Rycerz pokazał dzieciom prawdziwą średniowieczną zbroję rycerską, która od tej sprzed kilkuset lat różni się tylko tym, że jest stępiona. Przedszkolaki obejrzały prawdziwe miecze, halabardy, młoty rycerskie, tarcze. Dowiedziały się również, że aby w niej walczyć trzeba długo pracować na treningach nad siłą, kondycją i wytrzymałością. Od gości dowiedzieliśmy się,  jak wyglądało życie średniowiecznych rycerzy: jak się ubierano na co dzień, jak do walki, a jak odświętnie. Poznaliśmy części stroju, wyposażenia i broni rycerskiej. Dzieci miały możliwość potrzymania miecza, dotknięcia kolczugi, nałożenia hełmu. Spotkanie było bardzo interesujące dla dzieci i przebiegło w miłej i radosnej atmosferze.