Projekt edukacyjny ZAWODY – 02.03-11.03.2020

W marcu realizowaliśmy projekt edukacyjny pod hasłem „Poznajemy zawody”, którego celem było zapoznanie dzieci z różnymi zawodami, tak aby już od najmłodszych lat rozbudzać w nich zainteresowania różnymi profesjami. W trakcie realizacji projektu odwiedziliśmy salon fryzjerski, zakład krawiecki, salon kosmetyczny. Byliśmy także w sklepie i na poczcie. Te liczne wizyty zawodoznawcze były dla dzieci inspiracją do zabaw: dziewczynki bawiły się w fryzjera oraz wykonywały sobie makijaże, dzieci także chętnie wcielały się w listonosza i organizowały sklep w sali. Przedszkolaki wykonały również wiele prac plastycznych związanych z poznawaniem zawodów, opowiadały kim chciałyby zostać w przyszłości, rozwiązywały zagadki o zawodach i próbowały układać własne.