Jak możemy spędzać czas? – 19.03.2020

Witam wszystkich Rodziców. Dzisiaj przeczytałam bardzo ważną informację jednej z mam absolwentki naszego przedszkola, z którą bezwzględnie się zgadzam, i która zainspirowała mnie do podzielenia się z Państwem pewnymi przemyśleniami i propozycjami.
Nie trzeba na siłę szukać dziecku zajęcia i podrzucać gotowe pomysły dla zabicia czasu. Zrezygnujmy z umilania czasu tabletem, laptopem czy tak modnym telefonem. Pozwólmy dzieciom działać – z nudów mogą powstać super zabawy. Tworzenie rysunków na różnych powierzchniach tych małych i tych ogromnych, płaskich i wypukłych (karton, gazeta, kubek, balon), konstruowanie budowli z wykorzystaniem kartonowych pudeł i taśmy malarskiej, wydzieranki i wycinanki z gazet, lepienie z masy solnej lub po prostu z ciasta, tworzenie akompaniamentu z wykorzystaniem różnych przedmiotów, to tylko niektóre z propozycji warte do wykorzystania w tym trudnym dla wszystkich czasie.
Dzieci 3 i 4- letnie naprawdę nie potrzebują wiele, czasem lupa w ogrodzie i prowadzenie obserwacji np. biedronki, kubek i woda w misce, arkusz papieru i pastele, patyk i doniczka z piaskiem zainspirują dzieci do ciekawych zabaw, podczas których wiele mogą odkryć, doświadczyć, zaobserwować. Wspólne tworzenie opowiadań o przedmiotach znajdujących się np. w kuchni, zasianie fasolki, groszku i prowadzenie obserwacji. Ilość pomysłów jest ogromna, zachęcam do skorzystania. Radość dzieci będzie dla wszystkich oznaką dobrej zabawy.
Po powrocie do przedszkola mam nadzieję, że dzieci opowiedzą w jaki sposób spędzały czas, może przyniosą swoje prace, które wykonały w domu same lub wspólnie z rodziną. Będziemy również rozwijać zainteresowania dzieci poprzez zapoznawanie z różnymi zawodami. Proszę, porozmawiajcie ze swoimi dziećmi na czym polega Wasza praca, gdzie pracujecie, co robicie.
Mam nadzieję, że niedługo się spotkamy. Pozdrawiam.