Obserwacje przyrodnicze 14.04.2020r.- 17.04.2020r.

Obserwacja przyrodnicza dostarcza dziecku wiele możliwości przeżywania nowych doznań i wzbogacania wiedzy. Sprzyja także rozwojowi umysłowemu i emocjonalnemu. Wpływa też na rozwój uczuć estetycznych. Dzięki obserwacji i doświadczaniu różnorodnych zjawisk kształci się uwaga dziecka, jego spostrzegawczość i pamięć wzrokowa. W tym tygodniu, za pośrednictwem naszej strony internetowej e– Przedszkole zachęcaliśmy do prowadzenia obserwacji związanej z pogodą. Przedszkolaki mogły przygotować kalendarze pogody, oglądać filmy z nią związane, wykonały również szereg prac plastycznych, uczestniczyły w zabawach ruchowych. Niektóre dzieci opanowały wiersz pod tytułem „Deszcz”. Dziękujemy rodzicom za współpracę i zachęcamy innych do odwiedzania naszej strony.