Dbamy o naszą planetę

Podczas naszej kolejnej proponowanej przez nauczycielki dalszej edukacji i zabawy online zajęliśmy się tematyką ekologiczną. Dzięki państwa działaniom i pracy z dziećmi , poznały one w jaki sposób mogą dbać o naszą ziemię i środowisko naturalne. Dowiedziały się jak należy segregować śmieci, dlaczego należy oszczędzać wodę? Brały udział w doświadczeniu pt. „Ile wody nam ucieka?” , czyli co się stanie gdy pozostawimy po sobie nie całkiem dokręcony kran, ile ucieknie niezużytej wody. Przypomniały sobie również inne dobre nawyki ekologiczne np. podczas wycieczki i spaceru po lesie i łące. Jak pozyskać źródła prądu bez szkody dla środowiska. Nauczyły się dostrzegać ekologiczne problemy naszej planety oraz wskazywać przyczyny ich powstawania. Poznały zagrożenia dla środowiska przyrodniczego wynikających z niszczycielskiej działalności ludzi. Dowidziały się , że „Ziemia nie należy do człowieka, człowiek należy do Ziemi. Cokolwiek przydarzy się Ziemi – przydarzy się człowiekowi. Ponadto odkrywały literę Z, z w oparciu o wyraz „zegar” i bawiły się w zabawy matematyczne i logiczne stosując wyrażenia „mniej czy więcej” poznając przy tym graficzny znak mniejszości, większości i równości (<, > , = ).