Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/manafi/ftp/pp2man/wp-content/themes/anima/includes/loop.php on line 298

W krainie muzyki i emocji – zajęcia zdalne

Dzieci z grupy V w ramach nauczania zdalnego przy współpracy nauczyciela i rodziców podejmowały propozycje zabaw w obszarze tematycznym związanym z muzyką i emocjami. Przedszkolaki miały możliwość wykorzystania wielu zabaw dźwiękowych, tworzyły instrumenty, poznawały różne rodzaje ekspresji muzycznej. Uczestniczyły w zabawach badawczych, wykonały eksperyment pokazujący drganie fal dźwiękowych. Dzieci próbowały wyrażać treść utworu poprzez ruch i środki plastyczne, identyfikowały i nazywały uczucia, emocje towarzyszące im podczas różnych aktywności. Utrwaliły informacje dotyczące akceptacji wszystkich uczuć oraz radzenia sobie z tymi, które są dla dzieci trudne. Dzieci próbowały wyrażać swoje nastroje za pomocą środków muzycznych i plastycznych. Zabawy i zajęcia w domu z rodzicami cieszyły się dużym zainteresowaniem, a efekty działań można zobaczyć na przesłanych zdjęciach. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym przedszkolakom i ich Rodzicom.