Zdrowie

W tym tygodniu wyruszyliśmy do krainy “Zdrowia”. Realizowaliśmy programy: ,,Czyste powietrze wokół nas” oraz ,,Czyściochowe przedszkole”. Przedszkolaki dowiedziały się jak dbać o zdrowie i co robić, żeby choroby nas nie odwiedzały. Higiena osobista to jeden z istotniejszych elementów codziennego życia, który wpływa nie tylko na wygląd, ale również na zdrowie. Dobrych nawyków, także higienicznych, uczymy się już od najmłodszych lat. To, co wtedy przyswoimy, procentuje w dorosłym życiu. Ważnym elementem jest też zbilansowana dieta dziecka bogata w owoce i warzywa. Dzieci nabyły umiejętności określania różnych źródeł dymu oraz zwróciły uwagę na szkodliwość dymu papierosowego. Dziękuję serdecznie rodzicom za poświęcony czas i zaangażowanie w wykonywanie prac i zadań z dziećmi oraz za nadesłane zdjęcia.