Międzynarodowy Dzień Kropki

15 (września) w naszej grupie obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Uważnie wysłuchaliśmy opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti.

Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, TALENT. Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu:  są w kropkach biedronki, są w koronie króla, a nawet zdobią kapelusz muchomora.  Bawiliśmy się kółkami, piłeczkami, a nawet ogromną kropą, w postaci chusty animacyjnej. Poznaliśmy również  literę w kształcie kropki „O, o’. Po tych atrakcjach  każdy przedszkolak z wyciętych kropek   (kółek) wykonał śmieszną buzię.

BYŁO KOLOROWO I RADOŚNIE