Sprintem do maratonu

8 października przedszkolaki z naszej grupy wzięły udział w VI OGÓLNOPOLSKIM MARATONIE PRZEDSZKOLAKÓW „Sprintem do maratonu”, którego organizatorem jest miesięcznik bliżej przedszkola. Celem jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu wolnego.  Każdy z uczestników otrzymał numer startowy tak, jak na prawdziwych zawodach sportowych. Przed biegiem odbyła się rozgrzewka, jak na biegaczy przystało. Dzieci rozpoczynały bieg, starając się jak najszybciej dobiec do mety. Jednak w naszym maratonie wszyscy byli zwycięzcami. Nie liczyło się zdobyte miejsce, a pokonanie wyznaczonego dystansu w miłej atmosferze, promującej zdrowy styl życia. Wysiłek i determinacja biegaczy została doceniona i nagrodzona wręczeniem specjalnych medali oraz dyplomów.